Oferta parku /

Park makiet zwierząt morskich

Nasz Park jest jedynym w Polsce, w którym można zobaczyć z bliska stworzenia zamieszkujące morza i oceany świata.

Głównym celem stworzenia parku makiet jest edukacja dzieci i młodzieży, a także dorosłych. Chcielibyśmy przedstawić wszystkim odwiedzającym zwierzęta,  które mieszkają w morzach i oceanach naszej planety. Makiety wszystkich stworzeń wiernie odzwierciedlają ich naturalny rozmiar oraz wygląd.W parku makiet podziwiać można następujące okazy:

  • Ryby: rekin wielorybi, żarłacz biały, rekin młot, ryba piła, manta.

  • Następna grupa zwierząt to gady morskie do których zaliczamy m.in. żółwia skórzastego.

  • Kolejna grupa zwierząt zamieszkujących morza i oceany to ssaki morskie. Wśród nich znajdują się płetwonogie jak: uchatka kalifornijska, mors czy foka szara ( jest ich 32 gatunki i zamieszkują wszystkie morza i oceany świata ), oraz walenie  jak: delfin butlonosy, orka, kaszalot

  • Niezwykłym mieszkańcem głębin oceanicznych jest kałamarnica olbrzymia, która jest największym  na świecie żyjącym mięczakiem. Długość jej ciała dochodzi do 18m.

Mamy wielką nadzieję, że spacer po parku pełnym niezwykłych i nieznanych nam dostatecznie stworzeń zamieszkujących oceany i morza, przybliży odwiedzającym nasz Park gościom specyfikę i cechy charakterystyczne  tych stworzeń oraz zilustruje warunki ich życia.