Łeba

Łeba jest znana jako nadmorska miejscowość położona między dwoma jeziorami Łebsko i Sarbsko, zaś przez centrum miejscowości płynie rzeka Łeba. Tak więc prawie z każdej strony otoczona jest przez wodę. Miejscowość Łeba odwiedzana jest co roku przez tysiące turystów, którzy wypoczywają na najpiękniejszych plażach Polski, szerokich, ciągnących się kilometrami na wschód i zachód Łeby.

Łeba stanowi również idealną bazę noclegową, z której turyści często robią jednodniowe wyjazdy w okolice miejscowości, zwiedzając atrakcje turystyczne (ruchome wydmy, latarnia w Stilo, pałac w Sasinie, fokarium w Sarbsku, osada słowiańska w Klukach).

Ciesząca się niesłabnącym powodzeniem wśród odwiedzających miejscowość turystyczna, co roku inwestuje w atrakcje dla turystów, poprawia infrastrukturę drogową i gastronomiczną.

W Łebie nie można się nudzić ponieważ na każdego turystę czeka mnóstwo atrakcji. Dużą popularnością cieszą się rejsy wycieczkowe po morzu, muzeum motyli i owadów egzotycznych oraz ogród ornitologiczny.

Łeba to także idealne miejsce do uprawiania różnego rodzaju sportów. Dla lubiących aktywny wypoczynek turystów czekają liczne ścieżki rowerowe i biegowe, korty, baseny, parki oraz bogata oferta szkół sportów wodnych.

Fokarium

jedyne w Polsce fokarium znajdujące się w komercyjnym parku.

Oceanarium prehistoryczne w technologi 3D

 świat podwodnych gadów żyjących miliony lat temu.

Muzeum marynistyczne

największe zbiory rękodzieła marynistycznego w Polsce.


Park makiet zwierząt morskich

makiety największych żyjących ryb i ssaków morskich w naturalnej wielkości

Kino emocji 5D

Obraz 3D, dynamiczne fotele, efekty specjalne i ekstremalne emocje !

Park miniatur latarni morskich

Latarnie morskie polskiego wybrzeża w miniaturze.


Park zręcznościowo-linowy dla dzieci

Największy park zręcznościowo-linowy dla dzieci w Polsce.

Gastronomia

punkty gastronomiczne serwujące przekąski oraz napoje.