Oferta parku /

Błękitna Szkoła Sarbsk

Błękitna Szkoła jest ofertą skierowaną do grup zorganizowanych dzieci i młodzieży w wieku szkolnym (szkoła podstawowa, gimnazjum). Ma na celu przedstawienie bogactwa życia podwodnego oraz jego ścisłych powiązań z różnymi aspektami ludzkiego życia. Udział w zajęciach uświadomi uczniom, że czasem wystarczy choćby na chwilę zmienić perspektywę obserwacji by poznać różnorodność świata.

Proponujemy zajęcia o tematyce:

1. Biologia Morza Bałtyckiego

Staramy się obalić stereotyp szarego i nieciekawego Bałtyku przedstawiając dzieciom jego bioróżnorodność. Spotkanie z mieszkańcami naszego morza odkryje tajemnice świata podwodnego
i sprawi, że nawet na kroplę słonej wody dzieci będą patrzeć w inny sposób. Podczas zajęć omawiana jest fauna i flora Morza Bałtyckiego z opisem miejsc, w których każdy z nas może obserwować wspomniane gatunki.

2. Ochrona środowiska morskiego

Zajęcia przeprowadzane są w formie warsztatów z aktywnym udziałem wszystkich uczestników. Omawiane są wybrane zagrożenia dla środowiska morskiego. Następnie wspólnie wymyślamy rozwiązania, opracowujemy plany zmian, które należałoby wprowadzić by minimalizować ich negatywne skutki. Uczniowie przyjmują rolę ekspertów w dziedzinie ochrony środowiska
i uświadamiają sobie, że wiele zależy od nich samych i czasem proste rozwiązania mogą wpłynąć na jakość życia na całej planecie.

3. Walory kulturowe i historyczne obszaru Pradoliny Łeby-Redy

Zawód rybaka wpisał się w tradycję i sposób życia mieszkańców obszaru Pradoliny Łeby-Redy. Jednak nie każdy zna tajniki jego pracy, które omówione zostaną właśnie podczas tych zajęć. Dzieci poznają narzędzia, rytm pracy zgodny ze zmieniającymi się porami roku, obowiązki członków rybackiej rodziny, a nawet przesądy wróżące pomyślny połów czy sprzyjającą pogodę.

Cennik lekcji:

Weź udział w całodniowym kursie i zdobądź tytuł Młodego Przyrodnika Morskiego!

Wizyta w Błękitnej Szkole nie musi kończyć się za jej drzwiami. Kurs całodniowy stanowi fantastyczną ofertę dla wszystkich, którzy mają ochotę spędzić w Sea Parku trochę więcej czasu. Uczestnicy kursu na kilka godzin wkraczają do morskiego świata. Biorą udział w cyklu zajęć urozmaicanych spacerem po parku makiet zwierząt morskich i parku miniatur latarni morskich oraz wizytą w muzeum marynistycznym i oceanarium prehistorycznym 3D. Ponadto poznają tajniki współpracy zwierząt i ludzi podczas treningów fok szarych i kotików południowoamerykańskich.

Oferta na jednodniowy kurs w Błękitnej Szkole w Sarbsku zawiera:

 • wstęp do Parku Rekreacyjno-Edukacyjnego w Sarbsku
 • opiekę edukatora Błękitnej Szkoły Sarbsk podczas całodziennego pobytu w Sea Parku
 • zajęcia edukacyjne w postaci lekcji na tematy z zakresu: Biologii Morza Bałtyckiego, Ochrony Środowiska Morskiego, Walorów kulturowych i historycznych obszaru Pradoliny Łeby ( 3 x 45 min )
 • zwiedzanie parku oraz wszystkich atrakcji parku wraz z oglądaniem karmienia fok szarych, oraz kotików południowoamerykańskich ( czas zwiedzania około 120 min )


Przykładowy plan dnia:

 • 9.00 – przyjazd grupy
 • 9.15 – przejście do Sali Błękitnej Szkoły i omówienie planu dnia i zasad panujących na ternie Błękitnej Szkoły oraz Sea Parku w Sarbsku
 • 9.30 – pierwsze lekcja – Biologia Morza Bałtyckiego (Sala Błękitnej Szkoły)
 • 10.20 – zwiedzanie parku wraz z edukatorem Błękitnej Szkoły (park makiet zwierząt morskich)
 • 11.00 – przejście wraz z edukatorem Błękitnej Szkoły do fokarium na karmienie kotików
 • 11.20 – druga lekcja – Ochrona Środowiska Morskiego (Sala Błękitnej Szkoły)
 • 12.00 – przejście wraz z edukatorem Błękitnej Szkoły do fokarium na karmienie fok szarych
 • 12.20 – zwiedzanie parku wraz z edukatorem Błękitnej Szkoły (park latarni morskich, oceanarium prehistoryczne 3D, muzeum marynistyczne)
 • 13.00 – trzecie lekcja – Walory kulturowe i historyczne obszaru Pradoliny Łeby
 • 13.50 – zakończenie kursu
 • 14.00 – zabawy ruchowe i ogólnorozwojowe na ternie parku zręcznościowo-linowego
 • 14.30 – czas wolny dla grupy na terenie Sea Parku


Plan dnia zmienia się względem godziny przyjazdu grupy. Podany przykład zakłada iż grupa przyjeżdża do parku o godzinie 9.00.

( dodatkowo grupa może skorzystać z Kina 5D - około 20 min na każde 16 osób – opcja dodatkowa płatna – 15 zł od osoby )

Ogólne warunki:    

•    Grupa powinna liczyć od 15 do 36 osób.
•    Opłata za osobę w grupie: 50 zł

Oferta ważna w miesiącach: od kwietnia do października
W celu poznania większej ilości informacji na temat prowadzonych lekcji i chęci uczestniczenia prosimy Państwa o kontakt - tel.: 502 206 270